İletişim Bilgileri

Kardelen Plastik

  • Yetkili Kişi: Ömer Bey
  • Telefon numarası: +90 (537) 321-42-48 dahili no 537, 05373214248
  • MSN: info@plastiktr.com
  • Skype: info@plastiktr.com
  • Adres: Orta Mah. Vezir Köprü Cad. Ali Fuat Cebesoy Sok. No:6, Kartal, İstanbul, 34000, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Galvanizli Çöp Konteyner

Galvanizli Çöp Konteyner

08.06.2016

**
Galvanizli Çöp Konteyner

**

Çöp, tüketimde bulunurken kullandığımız eşyaların süresinin dolması sonucu oluşan atıklar anlamında kullanılmaktadır. Bu atıklar insan sağlığını kötü etkilediği için yok edilene kadar uygun bir yerde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Bunun için belediyeler artık galvaniz çöp konteyner tercih etmektedirler.
Galvaniz, yüksek derecede eritilen çinkonun içine demirin atılarak kaplanmasına denilmektedir. Demir ve çinko bir faz tabakası meydana getirerek, metallerin bütün hava koşullarında hem ömrünü uzatmakta olup, hem de paslanmasına da engel olmaktadır. Galvaniz yapılmadan önce dikkat edilmesi önemli unsurlar arasında yer alan demirin, imalat aşamasındayken galvanizlemeye uygun olarak imalatının yapılmasıdır. Sırasıyla yağ alma, durulama, asitle dağlama, durulama, fluxlama, kurutma ve daldırma işlemlerinden oluşmaktadır. Galvanizin dezavantajlarından birisi ise kaynak yapılamayacak olmasıdır. Galvaniz işlemi parça halinde olup, montajı yapılmadan önce tek tek parçalara uygulanması gerekmektedir. Galvaniz çöp konteyner elde etmek için de bu uzun işlemlerin uygulanması gerekmektedir. Konteynerlerde galvanizin kullanılması çöplerin toplanılmasına kadar geçen sürede atık kirliliğinden oluşan bakterilerin muhafaza edilmesi için güzel bir yöntemdir. Toplama işleminde de çalışanlara kolaylıklar sağlamaktadır. Standartlar çerçevesinde yanlara yapılan kollar sayesinde taşıması ve kullanılması kolaydır. Ayrıca içindeki suyu akıtmazlar. Üretimi TES onayından geçmiştir.
Görüntüsü, temizliği, uzun süre muhafazası, kullanışı bakımından her açıdan kolaylık sağlayan galvaniz çöp konteyneri, daha temiz bir yaşam için kullanıma sunulmaktadır.

Kaynak: PlastikTr.com